Cavalier King Charles Spaniel – charakterystyka i usposobienie

ZAROSLA

Szukając pieska miłego i przyjemnego, warto pomyśleć o Cavalierze Kingu Charlesie Spanielu. Te sympatyczne, ciemnookie stworzenia z dużymi uszami i przyjaznym usposobieniem wpisują się doskonale w rodzinną atmosferę. Cavaliery są zazwyczaj żywe i nie przejawiają żadnych zachowań agresywnych. Bywają co prawda osobniki bardziej wycofane, jednakże w większości są to sympatyczne pieszczochy, które szybko ufają ludziom.

Cavalier King Charles Spaniel to pies dla ludzi nielubiących samotności. Sam jej bowiem nie znosi i ciągle szuka towarzystwa. W przeszłości zabierano je na polowania, dzięki czemu zyskały umiejętność przystosowywania się do różnych warunków. Można je więc zabierać na wakacje, do znajomych, a nawet na górskie przechadzki. W ostatnich latach Cavaliery wykorzystuje się również podczas dogoterapii, osiągając zresztą bardzo dobre wyniki – zwłaszcza w pracy z dziećmi i z osobami starszymi. Podsumowując, jeżeli już jakiś pies zasługuje na miano przyjaciela człowieka, to z pewnością jest to Cavalier.

Witam! Mam na imię Marlena i jestem profesorem na wydziale filologii na jednym z najlepszych uniwersytetów w Polsce! Posiadam bardzo duże doświadczenie, dlatego chciałabym dzielić się z wami swoja wiedza! Serdecznie zapraszam do lektury wpisów!!!