Prawo budowlane przepisy 2017 – co się zmieniło?

7f4f4846-1c74-4535-8608-d49e0cb9c0b4

W 2017 r. prawo budowlane przeszło znaczącą zmianę, zwłaszcza w zakresie pozyskiwania pozwoleń budowlanych i wprowadzania zmian w projektach. Zanim zdecydujemy się więc na jakiekolwiek roboty budowlane, zapoznajmy się z tymi aktualizacjami. Co się zmieniło? Przede wszystkim zmniejszono biurokrację, zwłaszcza jeśli chodzi o przedsiębiorców, choć osoby fizyczne, które chcą zrealizować jakąś budowę, również na niektórych z tych zmian skorzystają.

Prawo budowlane przepisy 2017 obejmują m. in. zmiany w zakresie otrzymywania pozwoleń na budowę. Zmienił się np. czas składania sprzeciwów (teraz jest krótszy!), zmieniono również warunki rezygnowania z różnych projektów. Jeszcze raz jednak: w pierwszej kolejności są to przepisy adresowane do przedsiębiorców i to właśnie oni powinni być najbardziej zainteresowani. Co też ważne, zmiany obejmują tak naprawdę każdy etap prac budowlanych – od projektu, jak zaznaczyliśmy powyżej, aż do wykończeń. Nie oznacza to oczywiście, że teraz proces budowy jest doskonały – przed Polską jeszcze wiele wyzwań na tym polu.

Witam! Mam na imię Marlena i jestem profesorem na wydziale filologii na jednym z najlepszych uniwersytetów w Polsce! Posiadam bardzo duże doświadczenie, dlatego chciałabym dzielić się z wami swoja wiedza! Serdecznie zapraszam do lektury wpisów!!!