jezioro białe okuninka

Atrakcje Lubelskie
Okuninka i Jezioro Białe

Najbliższe atrakcje lubelskie mamy na wyciągnięcie ręki, bo do Jeziora Białego jest od nas kilka kroków! Jezioro Białe słynie z bardzo czystej wody i jest jedynym jeziorem na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim, które posiada I klasę czystości. Nie bez powodu przyciąga więc rzesze wczasowiczów, a także zapalonych wędkarzy. Bliskość lasów Sobiborskiego Parku Krajobrazowego sprawia, że okolica sprzyja uprawianiu turystyki pieszej i rowerowej. W samej Okunince są piękne plaże, bary i restauracje. Prawdziwą gratką dla najmłodszych będzie wypożyczalnia gokartów i rowerów. Nasze gospodarstwo znajduje się niedaleko plaży, a kilka kroków od domków znajdziecie idealne miejsce do wędkowania. Dysponujemy także wypożyczalnią kajaków i łódek, więc pobyt u nas z pewnością będzie niezapomniany. W celu rezerwacji dodatkowych atrakcji, zapraszamy do kontaktu jeszcze przed przyjazdem.

Poleski Park Narodowy

Poleski Park Narodowy obejmuje ochroną występujące w tym regionie rozległe bagna, torfowiska i lasy. To niesamowity teren dla miłośników ptaków, ponieważ można zaobserwować tam prawie 200 różnych gatunków. Bogactwo i różnorodność fauny i flory sprawia, że panuje tam wyjątkowy mikroklimat. Warto wybrać się na wycieczkę i zanurzyć się w świecie dzikiej przyrody. Dzięki licznym ścieżkom dydaktycznym można poznać park i jego mieszkańców na pieszo lub rowerem. Uwielbiamy to miejsce i chętnie pomożemy w zaplanowaniu wycieczki do parku. Oferujemy także zniżki na wypożyczenie rowerów w pobliskiej wypożyczalni i po plażowaniu można ruszyć w pełną przygód trasę. Poleski Park Narodowy kryje w sobie wiele tajemnic i zakamarków, więc możecie liczyć na dzień pełen wrażeń.

Lubelskie atrakcje turystyczne w Lublinie

Odwiedzając województwo lubelskie atrakcje turystyczne w Lublinie z pewnością zaciekawią miłośników historii. Lublin leży około 100 km od Okuninki, ale uważamy, że jest obowiązkowym punktem na mapie zwiedzania okolicy. Na szczególną uwagę zasługuje piękne Stare Miasto, gdzie można poczuć klimat średniowiecznego grodu. Spacer wśród kamieniczek lub kawa w jednej z urokliwych kawiarenek, to z pewnością dobry pomysł na weekendowy wypad. Nad miastem góruje XIX-wieczny zamek, a zwiedzanie warto rozpocząć na Placu Łokietka. Podziemna Trasa Turystyczna nie bez powodu przyciąga turystów, ponieważ znajdują się tam ciekawe wystawy związane z historią Lublina. Pod względem architektonicznym miasto może śmiało konkurować z Krakowem, ale ma swój niepowtarzalny charakter. Kto zostanie w Lublinie na dłużej odkryje takie smaczki jak punkt widokowy na Wieży Trynitarskiej lub zachwycający Teatr Stary. Serdecznie polecamy to miasto wszystkim wczasowiczom, bo wycieczka po średniowiecznych zaułkach będzie świetnym zwieńczeniem pobytu nad Jeziorem Białym!

atrakcje poleski park